Šo pavasari/vasaru man bija lieliska iespēja piedalīties Erasmus programmā un iziet praksi grāmatvedības kompānijā Viļnā.
Esmu ļoti priecīga un apmierināta par šādu iespēju. 3 mēnešu laikā iemācījos ļoti daudz jauna, ieguvu praktisku pieredzi grāmatvedībā un noteikti iemācījos ļoti daudz lietu, tieši saistītu ar profesiju, kas būs noderīgas turpmākajā darbībā un izaugsmē. Kompānija, kurā izgāju praksi, bija neliela, atmosfēra draudzīga un jauka, pret mani izturējās kā pret komandas locekli, viss tika paskaidrots/parādīts utt.
Vienmēr esmu mīlējusi Viļņu kā pilsētu un vienmēr ir gribējies tur padzīvot, vairāk pabūt, redzēt ... Tā bija lieliska iespēja iejusties šīs pilsētas dzīvē, kultūrā, apmeklēt skaistas vietas.
Kā arī tas bija nenovērtējami valodas apguvei. Pirms aizbraukšanas biju mācījusies lietuviešu valodu, lielākoties pašmācības ceļā un varēju saprast lielu daļu sacītā. Bet nerunāju, jo LV nebija ar ko praktizēties. Prakses vietā manu vēlēšanos iemācīties runāt uzņēma ar entuziasmu, diezgan daudz ar mani sarunājās lietuviski, un šobrīd jau varu runāt. Protams, līdz labai valodai vēl tālu, bet varu pateikt, ko gribu & domāju un tas nebūtu iespējams bez reālas praktikas, dzīvojot šeit.
Man šis brauciens bija lieliska pieredze un iespēja, es iemācījos un ieguvu ļoti daudz visdažādākajos aspektos. Esmu ļoti pateicīga savai koledžai un Erasmus programmai par šo dāvāto iespēju un novēlu, lai visiem braucieni būtu tik sekmīgi, noderīgi un iespaidiem bagāti kā manējais.

Jana,
GFK 1.kurss


Esmu  Grāmatvedības un finanšu koledžas studiju programmas „Grāmatvedība un finanses” studente Daiga Kokare. Man bija lieliska iespēja piedalīties Erasmus+  programmā Lietuvā. Mūsu galamērķis bija Šauļi, kur mēs mācījāmies Šiauliai State College. Tā bija iespēja paplašinot savu redzesloku.
Šiauliai State College mūs uzņēma ļoti viesmīlīgi. Pirmajā tikšanās reizē  iepazīstināja ar skolu un pasniedzējiem. Esmu ļoti apmierināta ar mācību procesu. Pasniedzēji bija ļoti atsaucīgi  un pretimnākoši. Ieguvums -  iespēja izrauties no ikdienas, papildinātas zināšanas un nostiprinātas zināšanas angļu valodā.
Pasniedzēji ar mums sazinājās gan angliski, gan krieviski.
Dalība šajā programmā raisījusi tikai pozitīvas emocijas – esmu pateicīga mūsu koledžas pasniedzējiem par piedāvāto iespēju, palīdzību iesnieguma noformēšanā dalībai šajā programmā, un atbalstu. Protams, esmu pateicīga arī Lietuvas pasniedzējiem par laipno uzņemšanu, labo attieksmi un atsaucību.
Visumā mācību ziņā Lietuvā ieguvu  to, ko biju gaidījusi. Iesaku izmantot Erasmus apmaiņas programmas iespējas, jo šī pieredze būs ļoti noderīga.
Liels pluss ir Eiropas Savienības nodrošinātā materiālā palīdzība.
Katram studentam ieteiktu piedalīties izglītojošajā programmā ERASMUS.

Daiga Kokare
GFK 2.kurss


ERASMUS+ veiksmes stāsts par mācībām Lietuvā

Es esmu  Grāmatvedības un finanšu koledžas studiju programmas „Grāmatvedība un finanses” studente Helga Putene. Man bija iespēja piedalīties ERASMUS + studiju programmā un studēt Šiauliai State College Lietuvā, kuru es labprāt izmantoju.
Šajos mēnešos es ieguvu jaunu pieredzi, guvu jaunas un vērtīgas atziņas. Viena no tām ir ļoti vienkārša — nebaidīties un uzdrīkstēties. Mans lielākais ieguvums ir tas, ko nevar izmērīt vai izjust cits, — tas, ko esmu pārdzīvojusi, piedzīvojusi, ko esmu iemācījusies tieši sev. Tās ir izjūtas un pieredze, ko nevar atņemt neviens, bet kurā varu dalīties ar citiem! Tāpēc paldies ERASMUS programmai par šo iespēju!
Es visiem iesaku izmantot ERASMUS apmaiņas programmu, ja pastāv tāda iespēja.
Šiauliai State College atrodas Šauļu centrā, atbraucot mēs iepazināmies ar skolu un tās pasniedzējiem, kuri bija ļoti saprotoši  un pretimnākoši, mācību procesā bija iespēja papildināt savas zināšanas angļu valodā.
Brīvā laikā iepazināmies ar Šauļu pilsētu un tās kultūras dzīvi.
Ir studenti, kas nepārtraukti piedalās starptautiskās apmaiņas programmās, konkursos, projektos, konferencēs, studentu rīkotajos pasākumos un svētkos, izcīna balvas
un stipendijas, ceļo un gūst pieredzi. Un ir studenti, kas tikai noskatās no malas. Viens no iespējamiem katram studentam pieejamiem atspēriena punktiem ir ERASMUS programma — tā ir iespēja ikvienam aktīvam studentam.
Ja rodas iespēja, iesaku izmantot Erasmus programmas iespējas, jo pieredze noteikti būs noderīga.

Helga Putene
GFK 2.kurss


A personal account of the passage of the Erasmus program

I had the opportunity to study under the Erasmus program during spring semester 2015/2016 academic year in Šiauliai State College. The receiving institution greeted us very well. We were told in details about every possible question or problem we might have.
My fellow students and me chose to study four subjects: basics of audit, management accounting, tax system, financial analysis. I would like to point out the sincere kindness, compassion, care and loyalty of the lecturers, with whom we have cooperated in the framework of the chosen subjects. Lecturers always quickly and willingly answered all questions, gave advice (communication occurred more frequently via e-mail) and quickly checked written papers.
The work of the administrative staff of Šiauliai State College was well coordinated – they were always available for quick communication for any questions: concerning the training and organizational issues.
I am very pleased to be a part of the Erasmus program. I had the opportunity to gain professional and also life experience. I believe that the experience gained during the training in Šiauliai State College will help me in the future.
The European exchange program Erasmus gives students the opportunity to express themselves in other countries. I want to say a big thanks to the creators of this program and the people who work with it.


My impressions of the Erasmus program

My story about the completed Erasmus program will not be the brightest and most impressionable for the reader, as well as to myself.  This is due to two factors – the training was carried out in a close to Latvia country – Lithuania, as well as in my native language – Russian Nevertheless, this does not eliminate the received knowledge and expertise.
The welcoming side showed proper hospitality and kindness, and it could be seen and also felt. Order of things and events were well coordinated, and representatives of the administration of the State College of Siauliai – where always available for quick conversation on any matter related to the program.
In this short personal story, mostly, I would like to emphasize sincerity kindness, compassion, care and loyalty of the teachers, who I had a chance to work with on the selected subjects: the teachers always were quick and willing to answer the questions, to give advice and to check the tasks performed.
Basically, I am very happy for the opportunity offered and participation in the Erasmus program, despite the fact that the experience of everyday life could be much brighter. But this, in my opinion, is secondary ....

Sincerely,
Jevgenijs


 Dalības izglītojošajā programmā ERASMUS raksturojums

Par izglītojošo programmu ERASMUS es uzzināju pirms dažiem gadiem un esmu ļoti priecīga, ka man pašai izdevās izmantot izdevību tajā piedalīties.
Dalība šajā programmā raisījusi tikai pozitīvas emocijas – esmu pateicīga mūsu koledžas pasniedzējiem par piedāvāto iespēju, palīdzību iesnieguma noformēšanā dalībai šajā programmā, atbalstu un ieinteresētību mūsu panākumos. Protams, esmu pateicīga arī pasniedzējiem no Šauļu Valsts koledžas par sirsnīgo uzņemšanu, labo attieksmi un to, ka vienmēr mums tika veltīts laiks.
Iepatikās gan paši cilvēki, gan pilsēta, koledža, atmosfēra, izvēlētie mācību priekšmeti, gan patstāvīgo darbu tēmas. Tās bija aktuālas, interesantas, un darbu rakstīšanas laikā es uzzināju daudz jauna, ieguvu informāciju, kuras apguvei es diez vai pati būtu atradusi laiku.    
Patstāvīgo darbu apjoms, skaits un nodošanas termiņi bija pilnīgi adekvāti. Bija brīži, kad šķita, ka laika var pietrūkt, jo mēs visi apvienojām mācības ar darbu, bet, ja es jau iepriekš būtu zinājusi, kas mani sagaida, es tik un tā piekristu braukt. Piedalīšanās programmā ERASMUS ļoti disciplinē un satuvina ar kursa biedriem, mēs pastāvīgi savā starpā dalījāmies ar informāciju, uzzinājām par pabeigto darbu skaitu un iegūtajām atzīmēm, vienai man būtu veicies daudz grūtāk.
Patīkami pārsteidza tas, ka ļoti noderēja krievu valodas prasme. Saziņa ar pasniedzējiem notika angļu un daļēji arī krievu valodā.
Jaunas vietas, jauni paziņas – tas vienmēr ir labi, tā ir lieliska dzīves pieredze un papildu izglītība savā specialitātē. Darba devēji tam pievērš uzmanību, nemaz nerunājot par tām augstākās izglītības iestādēm, kurās mēs gatavojamies turpināt mācības.
Šis pusgads bija ļoti interesants, mēs vienmēr bijām aizņemti ar kaut ko noderīgu, mūs vairs nespēs nobiedēt nepieciešamība sagatavot lielu darbu skaitu ierobežotā laika posmā. Un, protams, ne pats būtiskākais, bet tomēr liels pluss ir Eiropas Savienības nodrošinātā materiālā palīdzība. Nobeigumā vēlos sacīt, ka es katram studentam ieteiktu piedalīties izglītojošajā programmā ERASMUS.

Arina Titova
Grāmatvedības un finanšu koledžas
2.kursa studente


Erasmus stāsts par mācībām Lietuvā

Esmu  Grāmatvedības un finanšu koledžas studiju programmas „Uzņēmējdarbība un finanses” students Toms Veinbergs, kuram bija lieliska iespēja piedalīties Erasmus  programmā un doties uz Lietuvu.
Šiauliai State College mūs uzņema ļoti viesmīlīgi, pirmajā tikšanās reizē  iepazīstināja ar skolu, ar pasniedzējiem un pašu kaimiņvalsti. Izstāstījā, kur mēs dzīvosim, pat bija iespēja doties nelielā ekskursijā pa pilsētas centru. Esmu ļoti apmierināts ar mācību procesu, pasniedzēji bija ļoti atsaucīgi  un pretīmnākoši, ja bija kādi jautājumi uzreiz palīdzēja. Ieguvu no šī brauciena  ļoti daudz – iespēja izrauties no ikdienas, iepazīt jaunus cilvekus, kultūru, patīkamas un pozitīvas atmiņas, jaunus kontaktus, nostiprināju zināšanas angļu valodā un vienkārši lieliska pieredze.
Iesaku citiem studentiem izmantot šādu iespēju, jo tā ir neaptverama pieredze, kuru neviens nespēs atņemt. Esiet drosmigi un piedalieties, jo mēs dzīvojam tikai vienreiz.

Sadarbības partneri

© 2018 Grāmatvedības un finanšu koledža. All Rights Reserved.